Dbamy o zęby

Piękny i zadbany uśmiech dodaje nam pewności siebie, a jednocześnie zwiększa naszą samoocenę. Niestety według dostarczanych danych okazuje się, że spora część Polaków nie dba o zęby tak, jak powinna. Nasze uzębienie często atakuje próchnica, a oddech dość szybko staje się nieświeży. Aby pożegnać się z niechcianymi problemami związanymi z jamą ustną, należy stosować się do kilku ważnych zaleceń.

Jak prawidłowo dbać o zęby?

Najważniejszy element codziennej pielęgnacji polega na profilaktyce – tylko odpowiednie dbanie o zęby sprawi, że częste wizyty u stomatologa nie będą potrzebne. Dużą uwagę należy przyłożyć do dokładnego szczotkowania zębów, które powinno odbywać się rano i wieczorem. Regularne mycie uzębienia zapobiegnie namnażaniu się bakteriom, które przyczyniają się do problemów z próchnicą. Warto zainwestować w elektryczną szczoteczkę, która jeszcze dokładniej czyści wnętrze naszej jamy ustnej.

Do szczotkowania zębów potrzebujemy także dobrej pasty, która będzie dostosowana do naszych potrzeb. W produkcie nie powinno być szkodliwych siarczanów, które nie wpływają zbyt korzystnie na nasze uzębienie. Warto wyposażyć się także w płyn do płukania ust, którego będziemy używać każdego ranka.

Sporym problemem, o którym zapomina większość z nas, jest czyszczenie języka. Bardzo często pojawia się na nim biały nalot, który jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii. W celu oczyszczania tej części jamy ustnej warto korzystać ze specjalnego czyścika, który pozwoli nam pozbyć się nie ładnie wyglądającego nalotu.

Wielu z nas nie pamięta także o czyszczeniu przestrzeni między zębowych, których nie da dobrze umyć się za pomocą szczoteczki. W tej kwestii z pewnością pomogą nam specjalne nici dentystyczne, których warto używać dość regularnie. Takie dbanie o zęby z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty.

Wizyty u stomatologa nie powinny odbywać się jedynie w sytuacjach widocznej potrzeby. Zaleca się, by w gabinecie dentystycznym pojawiać się chociaż dwa razy w roku, by ocenić stan uzębienia. Często bywa tak, że niektórych zmian nie da zauważyć się gołym okiem, a gdy już je widzimy, to musimy liczyć się z kosztownym, czasem nawet dość bolesnym leczeniem.

1 Comment

oko 19 czerwca 2021 at 21:59

Czy mozna zalozyc aparat majac prochnice zebow ?

Leave a Comment

OSTATNIE WIEŚCI